sobota, 27 grudnia 2008

Lista rzeczy do wynalezienia :)

W połowie lat 80-tych XX wieku, futuryści zapowiadali, że juz w 2000 roku ludzkość pokona
raka oraz AIDS, a na Marsa bedziemy latali ot, takie sobie, nieomal codziennie.
Póki co, jakoś nic z tego nie wyszło, powstała natomiast nowa lista wynalazków, których brak moznaby uznać za porazkę cywilizacji.
Szczepionka na próchnicę- jest wiele róznych szczepionek na niemal wszystkie choroby, a nam w dalszym ciagu psuja sie zęby i to w zastraszającym tempie. Tak naprawde to nie wiadomo, czy to bezsilność naukowców, czy może ogólnoświatowy spisek dentystów.
Samochód bez skrzyni biegów- fakt istnienia w samochodzie skrzyni biegow swiadczy o nieudolności konstruktorów samochodów. Poniewaz silnik spalinowy jest wysoce nieefektywny w swojej zasadzie dzialania, wymaga wielu przełozeń bez których nie dałoby sie jeżdzic, a te zapewnia mu skrzynia biegów. Zwiększa ona wydatnie cięzar samochodu a ponadto ma zwyczaj się psuć.
Zarówki, które się nie przepalają- wprawdzie juz są nowoczesne, energo-oszczędne zarówki, które świeca dłuzej niz kiedyś, ale przeciez w końcu sie przepalają. I to zawsze wtedy, gdy nie ma w domu zapasowej zarówki, są świeta , noc i wszystkie sklepy zamknięte.
Błyskawiczna suszarka do włosów- zgoda, teraz suszarki sa znacznie cichsze, maja rózne tryby pracy, zapobiegają nawet elektryzowaniu się włosów, ale tak samo długo suszy sie nimi wlosy jak kiedyś. A gdyby tak ktos wynalazł suszarkę działającą tak szybko jak kuchenka mikrofalowa?
Moznaby rano chwilę dłuzej pospac, rano kazda minuta jest wazna.
Osobisty tłumacz- niezbędny gadzet w krajach zyjących z turystyki. Elektroniczny tłumacz symultaniczny mogłby być na wyposazeniu telefonu komorkowego. Z pewnościa nieodzowny na zakupach i w czasie podrywu.
Tkaniny, ktore się nie brudza- wykonane z nich flagi zawieszone na dachach urzędow przestalyby wyglądać jak brudne ścierki, garnitury z nich wykonane nie zdradzałyby co bylo w restauracyjnym menu, moznaby bezkarnie chodzic po mieście w białym płaszczu i...ta minimalna ilość ubrań na kazdy wyjazd.
Maść na porost włosów- jeden problem męskiej populacji juz został zwalczony- jest viagra i wiele innych podobnych w działaniu środkow. Ale nieuknione w pewnym wieku łysienie w dalszym ciagu spędza panom sen z powiek. Mozna poddać sie przeszczepowi, zakupić wysokiej jakosci tupecik ,ale w dalszym ciągu nie ma prostego w uzyciu i skutecznego środka. Pozostaje pomarzyć.
Kocia karma o smaku myszy- nalezy sie tylko nad jednym zastanowić: gdyby wyprodukować kocia karme o smaku myszy, to .... moznaby rowniez zrobic chrupki dla psów o smaku kota. No a potem jakas karmę o smaku ludzi - oczywiście jako karme dla rekinow lub piranii.
Wynalazcy - do dzieła! Cywilizacja czeka.